Дистанційне навчання 6 клас

Давній Єгипет
Інтерактивний плакат
<iframe width="960" height="734" data-original-width="1260" data-original-height="964" src="https://www.thinglink.com/card/1371915417005588482" type="text/html" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen scrolling="no"></iframe><script async src="//cdn.thinglink.me/jse/responsive.js"></script>



Відвідайте цей сайт, тут є багато цікавих завдань. Виберіть для себе найцікавіші та виконайте: https://learningapps.org/index.php?page=1&s=&category=9

Дистанційне навчання 6 клас тема 3: Диктатура Юлія Цезаря. Утворення Римської імперії Октавіана Августа.

 Завойовницькі походи римської армії призвели до збагачення Римської держави та розквіту рабовласництва. Багато підкорених народів потрапляли у залежність від Риму. Це збагачувало римських рабовласників та посилювало експлуатацію рабів. Особливий статус був у гладіаторів. 
Гладіатор (від лат. "гладіус"- меч) - людина, яка володіє мечем, найсильніші та найхоробріші раби.

https://24tv.ua/pisok_peretvoryuvavsya_na_krivave_misivo_hto_taki_gladiatori_i_chomu_deyaki_boyi_dovodilos_zupinyati_n1133886




Перемога над Спартаком поставила Красса в ряд найавторитетніших державних діячів. Не менш знаменитим став і Гней Помпей — завойовник Сирії. Плебеї підтримували Гая Юлія Цезаря — родича улюбленого в народі Гая Марія. У середині 60-х років до н.е. між Крассом, Помпеєм і Цезарем було укладено «союз трьох» — тріумвірат.
З тріумвірату виділявся Гай Юлій Цезар. 


Після смерті Юлія Цезаря в Римі тривали війни за розширення територій. 27 р. до н.е. родич Цезаря Октавіан істановив одноосібне правління. Він присвоїв собі ім'я "Август".




Дистанційне навчання 6 клас тема 2: Воєнна експансія Риму. Пуннічні війни.


Основним завдання римського громадянина було обробляти землю і служити в армії. Римська армія – була найважливішим елементом римської цивілізації. Всі римські громадяни підлягали загальній військовій повинності з 17 років. Велич і славу Риму здобули римські легіони, які в часи розквіту імперії дійшли до Британських островів на півночі, до берегів Дунаю і Прута, Тигру і Євфрату на сході, та північному сході, до витоків Нілу на півдні, до берегів Атлантичного океану на сході. Весь цивілізований схід був підкорений «римський орлом» .
Легіон – основний підрозділ римської армії.

   На підкорених землях римляни засновували колонії-провінції.
Провінція – підкорена римлянами територія за межами Аппенінського півострова. 
Зростання римської могутності зумовило зіткнення Риму з Карфагеном, що котролював величезну територію в Зах. Середземномор'ї та був центром торгівлі між Заходом та Сходом.
-         Пригадайте хто був засновником Карфагену.

Зіткнення двох величних держав було неминуче. Три Пуннічні війни тривали з перервами протягом 264-146 рр. до н.е. І завершився поразкою Карфагену. Видатною битвою цієї війни є битва під Каннами у 216 р.до н.е.. видатним командувачем карфагенської армії був Ганнібал Барка. 

Проте поразка римлян у битві не привела до перемоги у війні карфагенян. Втім битва при Каннах і досі є класикою військового мистецтва, а так звані «лещата Ганнібала» і досі є прикладом вивчення у всіх військових академіях.
Запитання для міркування:
1. З історії  підкорення Римом Італії пов'язаний крилатий вислів "Піррова перемога", знайдіть, що він означає.
2.Дізнайтеся історію походження цих крилатих висловів:
       "Ганнібал біля воріт!" та  "Карфаген повинен бути зруйнований!"

Дистанційне навчання 6 клас тема 1: "Природа  і населення Аппенінського півострова. Виникнення м.Рим."



І. Аппенінський півострів став колискою зародження цивілізації стародавнього Риму. Сприятливий теплий клімат. Велика кількість родючих земель, захищеність від північних вітрів високими горами Альпами , сприяли розвитку землеробства: маслини, виноград,пшениця, жито, цитрусові та фруктові дерева.
  Здавна на території стародавнього Риму було поширено розведення овець та корів тому, не даремно стародавні греки називали «країною телят». Зі сходу Аппенінський  півострова омивається Адріатичним морем, із заходу – Тірренським, а від о.Сицилія він відокремлений Мессінською протокою. Тут не було багато зручних бухт для стоянок кораблів. Тому римляни розвивали сухопутну торгівлю, для цього спорудили мережу доріг, не даремно казали, що всі дороги ведуть до Рима.  
   Корисні копалини мідь (монети), золото, олово, срібло, мармур, глина. Землеробство, скотарство, виноградарство та садівництво, ремесла.
ІІ. Населення Італії в давні часи складалося з різних племен: латини(предки римлян), самніти, етруски, лігурійці, іллірійці, аппули та греки. Найбільший вплив на римську цивілізацію справили етруски. Вони займалися землеробством, була розвинена торгівля. Етруски створили свою писемність, яку і досі не до кінця не розкрито. Хоча археологічних пам’яток залишилося багато: поховання, предмети домашнього вжитку, зброя, теракотові вироби. Греки називали етрусків тіренами, тому море Тірренське. 
ІІІ. Існує декілька версій заснування міста Рим:
-         Брати близнюки Ромул і Рем, яких врятувала вовчиця. Через декілька років  біля Палатинського пагорбу вони заснували місто, але у суперечці за місце розташування поселення вони Ромул вбив Рема і майбутнє місто Ромул називає – Рим (ROMA) 21 вітня 753 р. до н.е., тому його називають «вічним містом».
-         
      Порахуйте скільки років м.Рим сьогодні.



ІV. Царський період.(VІІІ ст. до н.е. – VІ ст. до н.е.)
Першим царем був Ромул, але 510 році до н.е. римляни вигнали останнього царя-тирана Тарквінія Гордого. З того часу в Римі була встановлена республіка.
Республіка – з лат. «справа народу», держава, якою управляють обрані на певний період громадяни.

V. Республіканський період (VІ – І ст. до.н.е.)
  Після проголошення республіки було обрано двох консулів терміном на один рік.
Консул – це титул виборних найвищих урядових осіб у республіці.
Згодом після проголошення республіки спалахнула боротьба між патриціями і плебеями, яка тривала 200 років, в результаті у 450 р. до н.е. всі права громадян були записані на 12 мідних таблицях, які були розміщені на головній площі – форумі. За цей час сформувалась система управління, яка мала риси демократичного устрою. (додаток)
VІ. Основним завдання римського громадянина було обробляти землю і служити в армії. Римська армія – була найважливішим елементом римської цивілізації. Всі римські громадяни підлягали загальній військовій повинності з 17 років. Велич і славу Риму здобули римські легіони, які в часи розквіту імперії дійшли до Британських островів на півночі, до берегів Дунаю і Прута, Тигру і Євфрату на сході, та північному сході, до витоків Нілу на півдні, до берегів Атлантичного океану на сході. Весь цивілізований схід був підкорений «римський орлом» .
Легіон – основний підрозділ римської армії.
   На підкорених землях римляни засновували колонії-провінції.

Провінція – підкорена римлянами територія за межами Аппенінського півострова.  

   Домашнє завдання:

І. Опрацювати & 44-45- ст164-170.
ІІ. Пошукові завдання.
-         Чому Капітолійську вовчицю називають символом Риму?
-         Хто вважається засновником Карфагену?
-         Знайдіть спільне та відмінне в природних умовах Греції та Італії.
-         Історична задача: Як відповів би житель стародавнього Рима на запитання : «Коли почалася історія Перської держави?» Зважте на те, що римляни вели відлік  часу від заснування свого міста.
-         Складіть хмаринку слів із крилатих римських висловів, які вам відомі. 

Немає коментарів:

Дописати коментар